Search results
Jak prawidłowo wspierać nerki i pęcherz moczowy?

Jak prawidłowo wspierać nerki i pęcherz moczowy?

O układ moczowy oraz jego główny organ czyli nerki, powinien dbać każdy dla kogo zdrowie i dobre samopoczucie są ważne i istotne. To właśnie nerki oraz układ moczowy dbają o usuwanie z organizmu toksyn, zbędnych produktów przemiany materii takich jak mocznik czy po prostu nadmiaru wody. To dzięki nerkom utrzymywana jest homeostaza wodno-elektrolitowa oraz kwasowo-zasadowa, co przekłada się bezpośrednio na właściwe działanie całego organizmu.


Szybkie tempo życia, brak ruchu czy niewłaściwa dieta podlana alkoholem, to wszystko wpływa na pogarszające się działanie układu moczowego i nerek. Zaburzenia ich działania to coraz bardziej powszechny problem bez względu na wiek i wykonywany zawód. Nie wolno lekceważyć pierwszych symptomów nieprawidłowości i wesprzeć organizm we właściwym działaniu.

Zaburzenia w obrębie układu moczowego to powszechny, a zarazem wstydliwy problem, dlatego warto zawczasu zadbać o jego wsparcie. Dużą  popularnością cieszą się naturalne rozwiązania w formie wyciągów z żurawiny. Pomocne mogą okazać się również ekstrakty z pokrzywy czy zielonej herbaty.

Nerki można i powinno wspierać się wielopłaszczyznowo.  Odpowiednio zbilansowana dieta, ograniczenie soli i alkoholu, aktywności fizyczna to wiedza powszechna lecz nie taka łatwa do wprowadzenia w życie.Z pewnością łatwiej pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu i oddawaniu moczu, ale to z kolei może nie być wystarczające. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą suplementy diety. Obecnie na rynku jest bardzo wiele preparatów, których zadaniem jest wspieranie pracy nerek i układu moczowego. Ważnym jest jednak żeby wiedzieć, które składniki znajdujące się w suplemencie faktycznie wspierają nerki.

Poniżej lista substancji, które powinny znaleźć się w składzie suplementu wspomagającego zarówno prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego jak i funkcję wydalniczą nerek:

Żurawina - surowiec roślinny o długiej historii spożycia, często polecany przy dolegliwościach ze strony układu moczowego. Jest bogatym źródłem wielu składników bioaktywnych, do najistotniejszych należy grupa proantocyjanidyn (PAC).

Liść oliwny –  to składnik, który w naturalny sposób przyczynia się do eliminacji wody z organizmu, przez co ułatwione jest usuwanie wraz z moczem produktów przemiany materii.

Korzeń wilżyny ciernistej – stosowany od lat w medycynie naturalnej  w dolegliwościach ze strony nerek i pęcherza moczowego. Dostarczenie tego składnika pozwoli wesprzeć prawidłową pracę nerek, w tym ich funkcję wydzielniczą.

Selen (Se) - jest to śladowy pierwiastek chemiczny obecny w wielu komórkach organizmu. Jego obecność jest bardzo istotna dla prawidłowej pracy nerek. Niestety selen jest pierwiastkiem bardzo nietrwałym, który traci swoje właściwości przy kontakcie np. z węglowodanami. Dlatego osoby, którym tryb życia i pracy nie pozwalają na rezygnację z nadmiaru węglowodanów w diecie powinny zadbać o jego odpowiednią suplementację.

Witamina B2 (ryboflawina) - odgrywa ważną rolę w metabolizmie energetycznym, metabolizmie żelaza oraz utrzymaniu zdrowych błon śluzowych.

Wymienione wyżej składniki są znane i stosowane od lat i co najważniejsze występują naturalnie w przyrodzie. Kluczowym wydaje się ich właściwe zestawienie i dostarczenie organizmowi w odpowiednich ilościach.

 


Powrót na górę